از کجا بفهمیم شنود میشویم؛ بهترین روش‌ها برای پیدا کردن دستگاه شنود

بهترین روش‌ها برای پیدا کردن دستگاه شنود

همیشه افراد مشهور، پولدار یا سلبریتی‌ها در معرض شنود یا جاسوسی قرار نمی‌گیرند. آدم‌های معمولی هم گاهی دشمنان یا بدخواهانی دارند که به آن‌ها ضربه می‌زنند. دشمنان راه‌های مختلفی را برای ضربه زدن انتخاب می‌کنند. گاهی فقط پشت‌سر بقیه بدگویی می‌کنند و گاهی هم به راه‌های پیچیده‌تری مثل جاسوسی و دسترسی به اطلاعات خصوصی دست می‌زنند.

این افراد تلاش می‌کنند با استفاده از دوربین یا دستگاه شنود، اطلاعات شخصی و مهمی در مورد دیگران به دست آورند و از این اطلاعات سوءاستفاده کنند. ممکن است شما هم به وجود چنین افرادی در زندگی خود شک کنید. بنابراین باید هرچه زودتر جلوی برنامه‌های آن‌ها را بگیرید. در این مطلب به‌طورکامل توضیح می‌دهیم از کجا بفهمیم شنود میشویم.

ویژگی‌های ظاهری دستگاه شنود چیست؛ مشخصات ظاهری دستگاه شنود

برخی اشیا شکل ظاهری ثابتی دارند و همیشه با یک مشخصات خاص تولید می‌شوند؛ اما وسایلی مثل ردیاب خودرو یا دستگاه شنود جزو این دسته نیستند. مثلا برخی از انواع ردیاب خودرو با ظاهری شبیه بقیه قطعه‌های ماشین تولید می‌شوند تا به راحتی توسط سارقان قابل‌شناسایی نباشند.

دستگاه شنود هم دقیقا همین‌طور است. تولیدکنندگان دستگاه شنود را با مشخصات ظاهری مختلف عرضه می‌کنند؛ مثلا برخی از انواع دستگاه شنود به شارژرهای فندکی شبیه هستند. تعدادی از آن‌ها ظاهری شبیه به یک خودکار معمولی دارند و بعضی هم شبیه یک جعبه مستطیلی بسیار کوچک هستند؛ بنابراین اگر به وجود دستگاه شنود شک کردید، باید هر وسیله جدید یا مشکوکی را بررسی کنید و از کارکردش مطمئن شوید.

پیدا کردن دستگاه شنود؛شناخت مشخصات ظاهری دستگاه

از کجا بفهمیم شنود میشویم؟ پیدا کردن ابزار شنود در خانه یا محل کار

جاسوسی شکل‌های مختلفی دارد. گاهی دشمن یا رقیب شما می‌خواهد از مسیر رفت‌وآمدهای شما باخبر شود. در این‌صورت یک ردیاب آهنربایی زیر اتومبیل شما می‌چسباند؛ اما برخی مواقع شنیدن مکالمه‌های شما برای فرد بدخواه اهمیت دارد. این‌طور وقت‌ها فرد تلاش می‌کند یک دستگاه شنود در محل کار یا زندگی شما نصب کند. اگر به چنین موردی شک کردید، برای پیدا کردن دستگاه شنود باید راه‌های زیر را امتحان کنید.

گشتن دقیق اتومبیل، خانه و محل کار برای پیدا کردن دستگاه شنود

رقیب شما ممکن است یک دستگاه ردیاب شخصی با قابلیت شنود در میان وسایل منزل شما قرار دهد. بعضی مواقع هم دشمنان دور از چشم شما یک دستگاه شنود شبیه به شارژر فندکی داخل اتومبیل شما قرار می‌دهند. اگر به هر دلیلی به وجود دستگاه شنود شک کردید، در اولین قدم با دقت همه وسایل شخصی، منزل، اتومبیل و محل کار خود را بگردید. هیچ نقطه‌ای نباید از چشم شما دور بماند.

گشتن دقیق اتومبیل، خانه و محل کار برای پیدا کردن دستگاه شنود

پیدا کردن دستگاه شنود از طریق برقراری تماس تلفنی

بدخواهان شما برای شنود مسیر راحتی پیش رو دارند. کافی است قیمت ردیاب شنود دار را به دست آورند و یک دستگاه سفارش دهند. آن‌ها می‌توانند با چند لحظه غفلت شما، این وسیله را در جایی مخفی کنند و مکالمه‌هایتان را بشنوند.

 البته شما هم با روشی ساده می‌توانید دستگاه شنود را پیدا کنید. ابتدا همه وسایل الکترونیکی اطراف خود را خاموش کنید. سپس به دوستی با گوشی موبایل زنگ بزنید. فرد موردنظر هم باید از وسایل برقی دور بماند. سپس گوشی به دست در فضای منزل یا اطراف ماشین حرکت کنید. اگر دستگاه شنودی وجود داشته باشد، روی گوشی شما نویز می‌اندازد. هر چه به دستگاه مخفی نزدیک‌تر شوید، صدای نویزها بلندتر و واضح‌تر می‌شود. با کمی جست‌وجو و دقت، از این طریق دستگاه شنود را پیدا خواهید کرد.

به کار بردن دستگاه ضدجاسوسی برای پیدا کردن دستگاه شنود

انواع جی‌پی‌اس و ردیاب هم برای تامین امنیت به کار می‌آیند و هم گاهی ممکن است امنیت شما را به خطر بیندازند. مثلا جی پی اس تارا امنیت این خودروی به‌روز را به‌طورکامل تامین می‌کند؛ اما در عوض برخی افراد سودجو برای جاسوسی از ردیاب‌های شنوددار استفاده می‌کنند.

در چنین مواقعی شما با استفاده از یک دستگاه ضدجاسوسی می‌توانید اقدامات این افراد را خنثی کنید. دستگاه ضدجاسوسی یک ابزار پیشرفته است. این وسیله به محض این‌که به دستگاه شنود مخفی نزدیک شود، شروع به سوت زدن می‌کند. البته تهیه دستگاه ضد جاسوسی راحت نیست و نیاز به مجوزهای خاصی دارد.

به کار بردن دستگاه ضدجاسوسی برای پیدا کردن دستگاه شنود

استفاده از رادیو برای یافتن دستگاه شنود مخفی

دسترسی به دستگاه‌های ضدجاسوسی راحت نیست. پس از کجا بفهمیم شنود میشویم؟ از یک رادیوی ساده کمک بگیرید. لوازم الکترونیکی محیط اطراف مثل یخچال و تلویزیون را از برق بکشید. رادیو را روی بلندترین موج FM قرار دهید. حالا رادیو را در دست بگیرید و آرام شروع به راه رفتن کنید. اگر دستگاه شنودی در منزل شما وجود داشته باشد، صدای رادیو تغییر می‌کند. هرچه به دستگاه شنود نزدیک‌تر شوید، صدا بلندتر به گوش شما می‌رسد. با کمی دقت و پیگیری می‌توانید دستگاه شنود مخفی را پیدا کنید.

از کجا بفهمیم گوشی ما شنود می‌شود؟ کد لغو شنود گوشی

کافی است فردی سودجو برای چند دقیقه به گوشی شما دسترسی داشته باشد. او به‌راحتی می‌تواند برنامه‌های شنود روی گوشی شما نصب کند. این‌طور مواقع از کجا بفهمیم شنود میشویم؟ در چنین مواقعی به جای این که دنبال کد لغو شنود گوشی باشید، بهتر است به این نکته‌ها توجه داشته باشید:

  • هر وقت با کسی تماس می‌گیرید، به صفحه گوشی خود دقت کنید. اگر نرم‌افزار ناشناخته‌ای روی صفحه گوشی دیدید، به وجود نرم‌افزار جاسوسی شک کنید.
  • شنیدن صدای غیرمعمولی هنگام مکالمه‌های تلفنی، مشکوک است.
  • نسبت به علامت‌هایی مثل تغییر زبان گوشی، زود خالی شدن شارژ، نوتیفیکیشن‌های ناشناخته، هنگ کردن گاه و بی‌گاه گوشی و پیام‌های عجیب و غریب هوشیار باشید.
  • رمز گوشی خود را چند وقت یک‎‌بار عوض کنید.
  • دسترسی اپلیکیشن‌های مختلف را روی گوشی چک کنید. هیچ برنامه‌ای نباید به اطلاعات شخصی شما دسترسی غیرضروری داشته باشد.

حریم شخصی شما بیشتر از آن‌چه فکر کنید، اهمیت دارد؛ بنابراین این نکته‌ها را به خاطر بسپارید و گوشی را در اختیار هر کسی قرار ندهید.

یافتن شنود در گوشی؛ استفاده ازکد لغو شنود گوشی

تامین امنیت شما و اعضای خانواده با استفاده از ردیاب شخصی و ردیاب اتومبیل

برخی از انواع ردیاب به قابلیت شنود مجهز هستند. برخی افراد سودجو برای جاسوسی از این جی‌پی‌اس‌ها استفاده می‌کنند. روش‌های متفاوتی برای خنثی کردن توطئه‌های این افراد وجود دارد.

اما این ردیاب‌ها همیشه قرار نیست به عنوان ابزار جاسوسی استفاده شوند. یک ردیاب با قابلیت شنود می‌تواند باعث آسودگی خیال شما باشد و امنیت وسایل ارزشمند و اعضای خانواده را تامین کند. با استفاده از ردیاب صداهای محیط‌های مختلف مثل خانه و اتومبیل خود را می‌شنوید و در مواقع ضروری، اقدامات لازم را انجام می‌دهید؛ مثلا اگر اتومبیل شما به سرقت رود، با کمک پلیس و شنیدن صداهای داخل کابین، به‌راحتی می‌توانید به دزدان برسید و خودرو را پس بگیرید؛ بنابراین ردیاب‌ها بیشتر از این‌که امنیت شما را به خطر بیندازند، حافظ آسایش و امنیت شما هستند.

حرف آخر؛ پیدا کردن دستگاه شنود مخفی با روش‌های کاربردی مختلف

گاهی یک فرد سودجو با روش‌های مختلف تلاش می‌کند به شما ضربه بزند. یکی از این روش‌ها نصب دستگاه شنود مخفی و سوءاستفاده از اطلاعات شما است. در چنین مواقعی از کجا بفهمیم شنود میشویم؟ در این مطلب همه روش‌ها برای بستن راه‌ها روی افراد جاسوس و بدخواه را توضیح دادیم.

با استفاده از این توصیه‌ها و روش‌ها می‌توانید امنیت خود را حفظ کنید. به‌علاوه برای تامین امنیت بیشتر هم می‌توانید از یک ردیاب شخصی یا ردیاب اتومبیل کمک بگیرید. در این‌صورت هیچ‌گاه هیچ نگرانی بابت به خطر افتادن امنیت نخواهید داشت و با خیالی آسوده به فعالیت‌های روزمره خود رسیدگی می‌کنید.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
هرسوال یا نظری دارید برای ما بنویسید ، خوشحال میشیم صدای شمارو بشنویم و پاسخ بدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 46 = 50