بررسی آمار ماشین‌های سرقتی و معرفی بهترین راه تامین امنیت خودرو

بهترین راه تامین امنیت خودرو

بیش از آنکه بتوانید تصور کنید، در معرض خطر سرقت خودرو هستید! طبق گزارش پایگاه خبری افکار نیوز، به ازای هر 136 نفر، یک مورد سرقت گزارش می‌شود که بیش از 40 درصد این سرقت‌ها، به خودرو و لوازم جانبی آن مربوط است. بنابراین تفاوتی ندارد وسیله نقلیه شما به سرقت رفته است یا فقط مایلید بدانید چند درصد ماشین های سرقتی پیدا میشوند؛ مطالعه این مطلب، آمار روشنی از میزان سرقت و پیداشدن خودرو به شما ارائه خواهد کرد. علاوه‌بر این، تا انتها همراه ما باشید تا با دلایل افزایش میزان سرقت خودرو، شیرین‌ترین طعمه‌ها برای سارقان و البته بهترین روش‌های تامین امنیت خودرو آشنا شویم.

نگاهی به آمار سرقت خودرو در ایران

آمار جرائم مرتبط به سرقت، در سال‌های اخیر کشور به میزان چشم‌گیری درحال افزایش بوده است. با این حال جالب است بدانید مدت زمان پیدا شدن خودرو سرقتی نیز به همان اندازه، کاهش یافته است. به طوری که رئیس پلیس کشور درباره آمار سرقت خودرو می‌گوید تقریبا 70 درصد از خودروهای سرقتی در تهران، پایتخت کشور و 80 درصد از خودروهای سرقتی کل کشور، در همان 24 ساعت ابتدایی، پیدا می‌شوند. افزایش محبوبیت استفاده از تکنولوژی‌ها جدید مانند ردیاب خودرو می‌تواند یکی از عوامل اصلی این آمار خوشحال‌کننده باشد.

از طرف دیگر همه ما می‌دانیم که سرقت خودرو، مادر سرقت‌های دیگر شناخته می‌شود. علت این امر، ارتکاب جرائم دیگر به‌وسیله خودروی مسروقه است. بنابراین سارق پس از رسیدن به هدف خود، معمولا اسکلت یا (در حالت خوشبینانه!) خودروی سالم را در گوشه‌ای خارج از شهر رها کرده به سراغ فروش خودرو سرقتی نمی‌رود.

تمامی مواردی که اشاره کردیم، بازگوکننده یک هشدار اساسی هستند؛ پیش از آنکه دیر شود، خودرو را از چنگ سارق نجات دهید! در ادامه علاوه‌بر بررسی علت افزایش سرقت خودرو در کشور، با بهترین روش‌های محافظت از خودرو نیز آشنا خواهیم شد.

رهاسازی خودروهای سرقتی در بیابان‌های خارج از شهر

دلایل افزایش سرقت خودرو در ایران چیست؟

با اصرار تولیدکنندگان داخلی بر خودکفاشدن در زمینه ساخت وسایل نقلیه شخصی، صنعت خودروسازی در کشور دچار تحول شد. اگرچه خودکفایی در این زمینه می‌توانست زمینه‌ای عالی برای رشد صنعت خودروسازی کشور شود، با این حال برخی از پیامدهای این تصمیم، تاثیری نه‌چندان مطلوب بر جا گذاشت. بنابراین در یک نگاه کلی می‌توانیم دلایل افزایش سرقت خودرو در ایران را عوامل زیر بدانیم.

  • کاهش و کمبود قطعات خودرو در بازار
  • عدم توجه کافی به موارد ایمنی در خودروهای ساخت داخل
  • افزایش قیمت قطعات خودرو در بازار

با این حال گاهی دلایل ساده‌تری مانند عدم رعایت موارد ایمنی توسط خود رانندگان نیز می‌تواند عامل اصلی افزایش آمار سرقت در کشور شود. اگرچه خودروهای داخلی مانند پراید، پژو 405، پژو 206 و سمند، هدف‌های در دسترس‌تری برای سارقان به‌شمار می‌آیند، با این حال بد نیست بدانید خودروهای وارداتی نیز از گزند سارقان در امان نیستند. طبق سالنامه آماری کشور، تندر، ساندرو و برلیانس سه خودروی محبوب سارقان هستند و آمار بالایی در این زمینه به خود اختصاص داده‌اند. بنابراین دیگر تفاوتی ندارد راننده خودروی داخلی هستید یا پشت فرمان خودروی وارداتی خود می‌نشینید؛ قیمت ردیاب شنود دار، قفل‌های باکیفیت و دزدگیرهای هوشمند، بدون شک کمتر از جبران سرقت خودرو برای شما خواهد بود.

استفاده از قفل پدال برای تامین امنیت خودرو

ردیاب خودرو؛ بدون معطلی، خودرو سرقتی خود را بازیابید

همانطور که در ابتدای این مطلب گفتیم، فروش خودروی سرقتی، چندان معمول نیست. چرا که اکثر سارقان خودرو، به‌دنبال خارج‌کردن قطعات گران‌قیمت خودرو مانند لاستیک‌ها، قطعات کامپیوتری، سیستم صوتی و لوازم داخل خودرو هستند. بنابراین زمان برای شما طلاست! پیشنهاد می‌کنیم پیش از آنکه دچار سرقت خودرو شوید، از یک ردیاب آهنربایی یا سایر دستگاه‌های هوشمند مخفی استفاده کنید تا بدون اطلاع سارق، بتوانید لحظه به لحظه وسیله نقلیه خود را ردیابی کرده و درگیر پروسه دردناک استعلام خودرو سرقتی با شماره پلاک و سایر روش‌ها نشوید.

در ادامه با چند نمونه از بهترین دستگاه‌های ردیاب را به شما معرفی می‌کنیم تا با توجه به نیاز، بودجه و علاقه خود، بهترین روش محافظت از امنیت خودرو را انتخاب کنید.

1. ردیاب دیاگی خودرو؛ ردیاب مخفی و بدون نیاز به سیم‌کشی

پاسخ به سوال «چند درصد ماشین های سرقتی پیدا میشوند» با ورود ردیاب‌های دیاگی به بازار، خوشبینانه‌تر از قبل شد. ردیاب‌های دیاگی درواقع نوع ساده‌ای از ردیاب‌های خودرو هستند که بدون نیاز به سیم‌کشی، در وسیله نقلیه شما مخفی می‌شوند. معمولا سیستم عملکرد این ردیاب‌ها بسیار سریع یا Real-Time است و از تکنولوژی GPS و LBS برای ردگیری لحظه به لحظه خودرو، بهره می‌برند.

بنابراین اگر می‌خواهید از دست سارقان در امان بمانید یا حتی امنیت فرزندانتان را تحت نظر داشته باشید، به سراغ این دستگاه‌های ارزان، کوچک و هوشمند بروید. البته در نظر داشته باشید که اگر فرزند شما هنوز آنقدر کوچک است که پشت فرمان خودرو جایی ندارد، می‌توانید با یک ردیاب کودک ایمنی او را تضمین کنید.

ردیاب کودک و تاثیر آن در محافظت از امنیت کودک

2. ردیاب مغناطیسی شنوددار؛ رد سارق خودرو را در چند ثانیه بزنید!

دومین جایگزین ما برای نصب نرم افزار استعلام خودروی سرقتی، خرید یک ردیاب مغناطیسی است. این دسته از ردیاب‌ها نیز بدون نیاز به سیم‌کشی، در هر بخش فلزی خودروی شما قابلیت پنهان‌شدن دارند. معمولا ردیاب‌های مغناطیسی قابلیت‌های مختلفی ارائه می‌کنند؛ از تعیین لحظه‌‍ای محل جغرافیایی خودرو گرفته تا امکانات هیجان‌انگیز دیگری مانند ضبط صدای داخل کابین خودرو، امکان کنترل خودرو از راه دور و ارسال پیام هشدار در صورت بازبودن در خودرو و مواردی از این قبیل. بنابراین به‌سادگی می‌توانید با تهیه یک ردیاب مغناطیسی به صدای رد و بدل شده میان سارقان گوش داده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، رد خودرو را بزنید.

البته در نظر داشته باشید که تنها کاربرد ردیاب‌های مغناطیسی، محافظت از خودرو نیست. این دسته از دستگاه‌های جی پی اسی به دلیل باتری قدرتمند و ابعاد بسیار کوچک خود، جهت محافظت از سالمندان، حیوانات خانگی و کودکان نیز خریداری می‌شوند. بنابراین اگر حیوان خانگی دارید، پیش از آنکه به‌دنبال سوال چگونه گربه گمشده را پیدا کنیم بروید، بهتر است به فکر تامین امنیت او با یک ردیاب کوچک آهنربایی باشید.

تهیه ردیاب حیوانات برای جلوگیری از گم‌شدن گربه‌های خانگی

3. ردیاب فندکی؛ ردیاب اختصاصی خودروهای سواری

سومین عاملی که پاسخ سوال «چند درصد خودروهای سرقتی پیدا میشوند» را در سال‌های اخیر افزایش داده است، ردیاب‌های فندکی هستند. این ردیاب‌ها با ظاهری شبیه به فندکی خودرو و با دو درگاه USB، امکانات متنوعی را برای صاحبان خود فراهم می‌کنند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

  • ردیابی موقعیت جغرافیایی خودرو
  • امکان ارسال پیام S.O.S به کمک دکمه مخفی
  • امکان شنود و ضبط صدای داخل کابین
  • امکان شارژ تلفن همراه
  • ارسال پیامک درصورت خروج از موقعیت جغرافیایی معین‌شده

جالب است بدانید ردیاب‌های فندکی، به‌صورت اختصاصی برای خودرو طراحی شده‌اند. بنابراین برخلاف دو ردیاب قبلی که امکان نصب بر افراد، موتورسیکلت، خانه و سایر فضاهای مورد نظر شما را داشتند، این دسته از ردیاب‌ها مشخصا برای خودروهای شخصی، ماشین‌های پلیس، آمبولانس‌ها و مواردی از این دست درنظر گرفته شده‌اند.

نقش ردیاب خودرو در خودروهای امدادی مانند آمبولانس

با ایمن ردیاب، مدت زمان پیدا شدن خودرو سرقتی را به حداقل برسانید

در این مطلب از وبلاگ ایمن ردیاب، با آمارهای مرتبط به سرقت خودرو در ایران آشنا شدیم و به زبان خودمانی، دریافتیم که اوضاع امنیت خودروها در کشور ما، چندان مساعد نیست! با این حال ایمن ردیاب همراه شما است تا با ارائه بهترین دستگاه‌های روز دنیا، در تامین امنیت خودروی خود، پیشرو باشید.

بنابراین از شما دعوت می‌کنیم همین حالا با تهیه ردیاب خودرو و معرفی آن به دوستان و آشنایانتان، تحول عظیمی در پاسخ سوال «چند درصد ماشین های سرقتی پیدا میشوند» ایجاد کنید.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
هرسوال یا نظری دارید برای ما بنویسید ، خوشحال میشیم صدای شمارو بشنویم و پاسخ بدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

66 − = 56