راهنمای کامل انتخاب بهترین سیم کارت برای ردیاب خودرو

بهترین سیم کارت برای ردیاب خودرو

ردیاب‌ها دستگاه‌های نوظهوری هستند که با هدف ایمن‌ترکردن زندگی ما، قدم به بازار گذاشته‌اند. این دستگاه‌های کوچک و مخفی با دریافت اطلاعات از ماهواره‌های اطراف زمین، اطلاعات مختلفی نظیر موقعیت جغرافیایی انسان‌ها، خودرو، حیوانات خانگی و حتی اشیای گران‌قیمت ما را از طریق یک سیم‌کارت کوچک، به تلفن همراهمان ارسال می‌کنند. اگر تا انتهای این مطلب همراه ما باشید، به شما می‌گوییم که بهترین سیم کارت برای ردیاب خودرو کدام بوده و بهتر است کدام اپراتور را برای خدمات ارسال و دریافت اطلاعات ردیاب خود انتخاب کنیم.

ردیاب سیم‌کارتی چیست؟ اطلاع از موقعیت لحظه‌ای خودرو به سادگی یک پیامک

خرید ردیاب معمولا با اهداف مختلفی همراه است؛ برخی از افراد می‌خواهند از لوازم نقلیه خود محافظت کنند. برخی دیگر با خرید ردیاب در تامین امنیت حیوانات خانگی خود می‌کوشند. عده‌ای نیز از ردیاب‌های شخصی برای اطلاع از موقعیت لحظه‌ای سالمندان و کودکان کمک می‌گیرند.

تقریبا اکثر ردیاب‌های موجود در بازار، با حضور یک سیم‌کارت فعالیت خود را آغاز می‌کنند. این به آن معناست که تفاوتی ندارد از میان ردیاب‌های فندکی، ماهواره‌ای، نظامی، آهنربایی یا شخصی کدام یک را انتخاب کنید؛ برای فعالسازی دستگاه، به یک سیم‌کارت متصل به اینترنت نیاز خواهید داشت.

لزوم حضور سیم کارت برای دستگاه های ردیاب خودرو و ردیاب شخصی

نگاهی به نحوه کار ردیاب‌های سیم‌کارتی؛ دستگاهی که شما را ناامید نخواهد کرد!

این ردیاب‌های سیم‌کارتی معمولا از دو طریق پیامکی (آفلاین) و اتصال به اینترنت (آنلاین) با صاحب خودرو در ارتباط هستند. به این صورت که پس از ایجاد هر تغییری نظیر باز و بسته شدن در خودرو، خروج از محدوده جغرافیایی تعیین‌شده یا عبور از سرعت معین، دستگاه ردیاب هشداری مبنی بر خطر به شما ارسال می‌کند. این هشدار می‌تواند در اپلیکیشن متصل به دستگاه یا به‌صورت پیامکی باشد.

بنابراین شما با خرید ردیاب، نه تنها یک دزدگیر جی پی اس دارید، بلکه نگهبانی بیست و چهار ساعته برای محافظت از خودرو یا اموال ارزشمند خود دست و پا کرده‌اید.

برقراری ارتباط میان ردیاب و صاحب خودرو، از طریق تلفن همراه و سیم کارت

آیا اپراتور سیم‌کارت در عملکرد ردیاب موثر است؟

متاسفانه یا خوشبختانه، اپراتوری که برای خرید سیم کارت ردیاب انتخاب می‌کنید، نقش مستقیمی در عملکرد دستگاه جی پی اس خواهد داشت. معمولا یک ردیاب مگنتی یا ماهواره‌ای، از تمام اپراتورهای مخابراتی پشتیبانی می‌کند؛ با این حال پیشنهاد می‌کنیم سیم‌کارتی را انتخاب کنید که بیشترین میزان پوشش را در سراسر کشور و حتی خارج از کشور داشته باشد.

تفاوت اصلی میان ردیاب‌های سیم‌کارتی و ردیاب‌هایی با آنتن داخلی آن است که در دسته اول، رد و بدل کردن اطلاعات مستقیما به دکل‌های مخابراتی موجود در اطراف دستگاه وابسته است. این موضوع هم می‌تواند نقطه قوت و هم نقطه ضعف ردیاب شما باشد. چرا که سینگال‌های مخابراتی قوی‌تر و معمولا با پوشش گسترده‌تری همراه هستند. شما می‌توانید با انتخاب بهترین سیم کارت برای ردیاب خودروی خود، این موضوع را به یک نقطه قوت تمام و کمال تبدیل کنید.

تاثیر تعداد دلک‌های نفتی و پوشش اپراتور سیم‌کارت در عملکرد دستگاه ردیاب خودرو.

بهترین سیم کارت ایران برای ردیاب کدام است؟ بررسی اپراتورهای مخابراتی

در حال حاضر نزدیک به ده اپراتور فعال در ایران در حال ارائه سیم‌کارت به ساکنان داخل کشور هستند. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد خرید یک جی پی اس همراه را دارید، بهتر است از میان گزینه‌های موجود، به سراغ یکی از اپراتورهای ایرانسل یا همراه اول بروید.

این دو شرکت با داشتن بیشترین تعداد کاربر و بیشترین تعداد دکل مخابراتی، بهترین عملکرد را نسبت به رقبای خود دارند. با این حال حتی اگر قصد دارید از میان شرکت‌های دیگری مانند شاتل موبایل، تالیا، رایتل یا سامانتل نیز سیم کارت تهیه کنید، بهتر است بدانید که دستگاه ردیاب شما این سیم‌کارت‌ها را نیز پوشش خواهد داد.

پرداخت هزینه سیم کارت ردیاب چگونه است؟

هزینه سیم‌کارت ردیاب مانند سیم‌کارت‌های معمولی محاسبه می‌شود. به این شکل که شما پس از خرید یک سیم‌کارت دائمی یا اعتباری برای دستگاه ردیاب خود، باید نسبت به تهیه بسته‌های اینترنتی با توجه به بودجه، میزان مصرف و مدت زمان مورد نظرتان اقدام کنید.

خرید بسته‌های اینترنتی با تلفن همراه برای سیم‌کارت ردیاب خودرو

نکاتی که هنگام خرید سیم‌کارت ردیاب باید رعایت کنید

پس از آنکه اپراتور و بهترین سیم کارت برای اینترنت ردیاب را انتخاب کردید، زمان راه‌اندازی سیم‌کارت شما فرا رسیده است. در واقع تفاوتی ندارد که برای فرزندتان یک ردیاب شخصی خریده‌اید، نسبت به تهیه یک جی پی اس زمین کشاورزی اقدام کرده‌اید یا برای افزایش امنیت خودرو و موتور خود به فکر خرید دستگاه ردیاب افتاده‌اید؛ رعایت نکات زیر برای هر نوع ردیاب سیم‌کارتی حیاتی است.

  1. رومینگ سیم‌کارت را فعال کنید؛ این کار برای شما امکان ردیابی، بخصوص در وسایل نقلیه را حتی در خارج از مرزهای کشور فراهم می‌کند.
  2. پین کد سیم‌کارت را غیر فعال کنید؛ مسلما پس از نصب دستگاه ردیاب، دیگر دسترسی مستقیم به سیم‌کارت را نخواهید داشت. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم همان ابتدای کار پین کد سیم‌کارت را غیر فعال کرده تا از اختلالات احتمالی جلوگیری کنید.
  3. از فعال‌بودن بسته اینترنتی مطمئن باشید؛ برای داشتن یک تجربه بی‌نقص و بدون اشکال از ردیاب سیم‌کارتی خود، بهتر است دائما از فعال‌بودن بسته اینترنتی سیم‌کارت خود مطمئن شوید.
  4. از سیم‌کارت ردیاب‌های دیگر استفاده نکنید؛ بهتر است هنگام انتخاب یک سیم‌کارت برای ردیاب جدیدتان، به سراغ سیم‌کارت‌های قدیمی نروید تا ناخواسته اختلالی در ارسال و دریافت اطلاعات ایجاد نکنید.

همین چهار نکته ساده، بخش بزرگی از شکایات و نارضایتی‌های کاربران تازه‌کار را شامل می‌شود. به شما اطمینان می‌دهیم با برداشتن این چهار قدم، تجربه‌ای بدون مشکل در استفاده از ردیاب سیم‌کارتی خودروی خود تجربه خواهید کرد.

تهیه سیم‌کارت‌های نو و استفاده‌نشده برای ردیاب خودرو

ردیاب سیم‌کارتی؛ بدون محدودیت ایمن باشید!

در این مطلب از وبلاگ ایمن ردیاب، با مهم‌ترین نکات در انتخاب بهترین سیم کارت برای ردیاب خودرو آشنا شدیم. در یک نگاه کلی می‌توان گفت خیلی تفاوتی ندارد که سیم‌کارت ردیاب خود را از چه اپراتوری دریافت می‌کنید؛ آنچه بیش از دیگر چیزها مهم است، اصالت دستگاه ردیاب و پشتیبانی کامل فروشنده است. ما در ایمن ردیاب از نقطه تصمیم‌گیری برای تامین امنیت تا یک قدم پس از خرید، یعنی پشتیبانی فنی همراه شما هستیم. شما می‌توانید همین حالا با شماره‌گیری عدد 02144420001 از خدمات مشاوره و راهنمایی متخصصان ما در ایمن ردیاب، بهره‌مند شوید.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
هرسوال یا نظری دارید برای ما بنویسید ، خوشحال میشیم صدای شمارو بشنویم و پاسخ بدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 4 = 2