نصب ردیاب خودرو چگونه است؟

نصب جی پی اس خودرو چگونه است؟ و چرا بهتر است نصب آن را به یک متخصص سپرد؟

شاید فکر کنید نصب ردیاب کار ساده و آسانی است و بتوانید به راحتی آن را در داخل خودروی شخصیتان نصب کنید. اما در هنگام نصب باید به نکاتی توجه کنید که شاید از رعایت آنها غافل باشید. مثلا باید توجه داشته باشید ردیاب در جای مخفی و مناسبی از خودرو نصب شود، که به راحتی توسط سارقان جدا نشود یا آسیب نبیند.
پیشنهاد ما به شما این است، اگر میخواهید ردیاب را به صورت اصولی نصب کنید و از کارکرد صحیح آن مطمن شوید، نصب ردیاب خودرو خود را به یک نصاب حرفه‌‌ای بسپارید.

چگونه یک نصاب حرفه‌‌ای ردیاب خودرو پیدا کنیم؟

برای نصب ردیاب خودرو می توانید از نمایندگی‌ها مجاز کمک بگیرید، بعضی از آن‌ها خدمات نصب ردیاب را برای شما انجام می دهند. بعضی از نمایندگی‌های کارشناسانی دارند که به صورت تلفنی شما را در نصب ردیاب  راهنمایی می کنند، شما می توانید هر سوال و ابهامی دارید از آن‌ها بپرسید.

با این حال مراحل نصب ردیاب خودرو به صورت کلی به این صورت است:

1 -قرار دادن سیم کارت داخل دستگاه ردیاب

2- وصل کرد آنتن GPS و آنتن موبایل به دستگاه ردیاب

3- وصل کردن فیش های سیم های اتصال به دستگاه ردیاب

4- وصل کردن سیم مشکی به منفی باتری، سیم قرمز به مثبت باتری، سیم آبی به شاسی لادری ماشین و سیم سفید به ACC ماشین

5- در پایان به شماره سیم کارتی که در ردیاب قرار دادید تماس بگیرید، در صورت ارسال اطلاعاتی مثل موقعیت خودرو به موبایلتان ردیاب به صورت صحیح نصب گردیده و می توانید از آن استفاده کنید.

برق جی پی اس خودرو چگونه تامین می شود؟

این کار به دو صورت انجام می شود:

 1. توسط باتری داخلی تعبیه شده در ردیاب
 2. به وسیله باتری خودرو

شاید برای شما این سوال پیش بیایید وقتی که میتوان از باتری خودرو استفاده کرد، دلیل وجود باتری داخلی ردیاب برای چیست؟
ممکن است گاهی اوقات به دلایلی باتری خودرو از کار بیفتد یا سارقان برای این که بتوانند ردیاب را از کار بیاندازند، باتری خودرو را قطع کنند.

باتری داخل ردیاب می تواند تا چند ساعت پس از قطع برق خودرو از ردیاب همچنان اطلاعات جغرافیایی و… را برای شما ارسال کند.  پس از قطع برق خودرو ردیاب با یک SMS شما را از قطع شدن برق خودرو و همچنین میزان شارژ باتری داخلی ردیاب مطلع می کند.

به موارد زیر در هنگام خرید ردیاب ماشین دقت کنید

 • در حال حاضر در بازار، ردیاب‌های گوناگون با برند، ویژگی و قیمت‌های گوناگونی وجود دارد. رنج قیمت ردیاب‌ها با توجه به نوسانات بازار تغییر میکند اما حدودا قیمتی بین ۲۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون دارند. به خاطر داشته باشید ردیاب‌های گران قیمت از کیفیت و دقت بالاتری نسبت به ردیاب‌های معمولی برخوردارند.
 • سعی کنید ردیاب خودرو را از شرکت‌های بخرید که تخصصی در زمینه فروش ردیاب فعالیت می‌کنند.
 •  عجله نکنید، اکثر شرکت‌های فروش ردیاب ویژگی‌ها و اطلاعات ردیاب‌ها را در سایت خود قرار میدهند، یا به صورت کاتالوگ به شما ارایه میدهند، سعی کنید این اطلاعات و ویژگی‌ها را خوب و با دقت مطالعه کنید تا در نهایت بتوانید ردیابی دقیقا مطابق با خواسته خود تهیه کنید.
 •  از خدمات پشتیبانی شرکت فروشنده ردیاب مطلع شوید. در این مورد حتما جدی باشید، چرا که در هنگام سرقت خودرو یا موارد بحرانی نتوانستید به دلیلی از طریق موبایل ردیابی را انجام دهید بتوانید از طریق پشتیبانی این کار را انجام دهید.

باورهای نادرست در مورد جی پی اس ماشین

محدودیت مکانی: این یک باور کاملا اشتباه است، وقتی که شما یک ردیاب خوب را روی ماشین تان نصب کنید، می توانید در هر موقعیت مکانی که خودرو قرار دارد اطلاعات مکانی آن را دریافت کنید. همچنین نگرانی از بابت کار نکردن ردیاب در پارکینک و زیر سقف نداشته باشید هر جایی که سیم کارت آنتن بدهد، ردیاب هم کار میکند. در هنگام برگشت آنتن شما را از موقعیت مکانی جدید آگاه میکند.

 هزینه زیاد در ارتباط با ردیاب: در روش پیامکی یا آنلاین فقط هزینه پیامک کسر می شود و در روش اینترنتی یا آفلاین باید توجه کنید در صورتی که ردیاب به سرور‌های داخلی متصل نباشد هزینه دو برابر افزایش پیدا میکند. همچنین هر چه تعداد ارسال اطلاعات از ردیاب بیشتر باشد هزینه افزایش پیدا میکند، شما می‌توانید با تغییر تنظیمات ردیاب تعداد دفعات ارسال اطلاعات از ردیاب را کاهش دهید.

هزینه اضافی: شاید باخودتان فکر کنید با وجود قفل فرمان یا سیستم‌های دزدگیر ماشین‌های پیشرفته دیگه نیازی به استفاده از ردیاب نیست. باید بدونید سارقان به خیلی از این روش‌ها تسلط دارند و راحت میتونند ماشین رو بدزدند در مورد ماشین‌های گران قیمت و با سیستم‌های امنیت پیشرفته هم ممکن است، مورد زورگیری و هزار اتفاق این چنینی قرار بگیرند. در حال حاضر ردیاب خودرو امن ترین روش حفاظت از خودرو به شما می رود. یادتون باشه همیشه پیشگیری باعث کاهش هزینه‌های زیاد میشه.

 فقط ردیابی از خودرو؟ یک ردیاب خودرو این قابلیت را دارد که بر روی هر نوع وسیله نقلیه‌‌ای نصب شود از موتور سیکلت گرفته تا کامیون می توانند از ردیاب ماشین استفاده کنند.

داشبورد خودرو بهترین محل برای نصب ردیاب خودرو: اغلب افراد که تخصص کافی در نصب ردیاب خودرو ندارند، داشبورد را به دلیل سهولت در دسترسی به باتری خودرو و… انتخاب می‌کنند. همانطور که قبلا توضیح دادیم داشبورد محل مناسبی برای نصب ردیاب خودرو نیست. به دلیل این که سارقان به راحتی می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. سعی کنید ردیاب را جایی نصب کنید که قابل حدس و پیدا شدن نباشد.

جی پی اس خودرو روی چه ماشین هایی نصب می شود؟

این ردیاب ها با توجه به نوع خودرو ساخته نشده و اسفاده عام دارند ، بنابراین می توان از هر نوع وسیله نقلیه موتوری برای آن استفاده کرد، از جمله وسائط نقلیه سبک و سنگین و موتورسیکلت یا بطور کل می توان هر وسیله ای که به دلخواه شما نیاز به ردیابی دارد بهره برداری شود.مانند کندو عسل ، موتور برق ، ال سی دی منزل ، درون لب تاپ و گوشی موبایل و …


بیشتر بخوانید: ردیاب ضدآب خودرو چیست؟


بعد از خرید ردیاب ماشین آنرا در کجا نصب کنیم ؟

ردیاب خودرو دستگاهی است که بایستی مخفی باشد و‌چه بسا پیدا کردن محل نصب آن حتی برای خانوادتان مشکل باشند و یا اینکه غیر ممکن باشد! پس این دستگاه را می توان در هر نقطه ای از خودرو نصب نمود لذا بهتر است در نقطه ای نصب شود که به محل برق خودرو دسترسی داشته باشد اما اگر هم این دسترسی مقدور نبود و شما نیاز به مخفی کاری بیشتری داشتید می توانید در نقاطی دورتر از سیستم برق خودرو نصب کنید و برای آن سیم کشی تعبیه کنید. پس با توجه به ابعاد کوچک این دستگاه می توان آن را در هر نقطه ای نصب کنید، هر مخفی تر بهتر! چون بدین وسیله سارق نمیتواند مکان آن را حدس بزند و فرصتی برای از کار انداختن آن داشته باشد.

نصب GPS خودرو به چه صورت می باشد؟

به طور کل هر چه دستگاه پیچیده تر باشد و دستگاهی پیشرفته تر تهیه کنیم ممکن است نحوه نصب آن نیز فنی تر و سخت تر باشد اما در حالت عادی و کلی این دستگاه همانند دزدگیر های روتین و معمولی خودرو نصب شده در اکثر ماشین ها نصب می گردد که بهتر است نصب آن را از محل خریداری شده و ‌یا یک نصاب با تجربه نصب کند چرا که نصاب با تجربه ممکن است ایده های بهتری در محل تعبیه این دستگاه و نحوه سیم کشی و آنتن دهی قوی تر داشته باشد که فکر آن هم به ذهن هیچ سارقی نرسد! اما اگر فردی اقتصاددان هستید این دستگاه ها در جعبه خود دارای دفترچه فارسی نحوه نصب برق خودرو به آن هستند و ‌می توانید خودتان نصب آن را بر عهده بگیرید. نصب پیچیده ای هم نداشته و تنها با اتصال سیم های مثبت و منفی سر باتری خودرو به دستگاه ردیاب ، نصب تان را انجام داده اید!

جی پی اس های ماشین چطور کار میکنند ؟

همانطور که پیشتر توضیح داده شد این دستگاه سیم کارت خورده و همان گونه که از نام این دستگاه پیداست کار ردیابی را انجام داده و هر دستگاه ردیابی با جی پی اس کار می کند. اما چگونه؟

بر روی دستگاه الگوریتم و نقشه کلی از پیش برنامه نویسی شده و مختصات های جغرافیایی برای این دستگاه توسط سازنده آن از پیش داده شده که این مختصات ها که مدار های طول و عرض جغرافیایی می باشد توسط دستگاه و سیم کارت آن به سیم کارت موبایل صاحب خودرو ارسال می گردد. به این ترتیب پیامی برای گوشی صاحب دستگاه و خودرو ارسال می گردد که محل جغرافیایی خودرو و ادرس آن گزارش داده می شود. همچنین شما می توانید اپلیکیشن ردیابی مخصوص (اندروید یا اپل) را درون موبایل خود نصب کرده و توسط آن مکان خودروی خود را هر لحظه بر روی نقشه مشاهده کنید.

قابلیت های نرم افزاری ردیاب خودرو

قابلیت نرم افزای جی پی اس خودرو در انواع مدلهای با قابلیت ردیابی آنلاین وجود دارد. در این مدلها سیستم نرم افزاری از سوی شرکت تولید کننده و یا عرضه کننده ردیاب خودرو به مشتری ارائه می گردد. مصرف کنندگان با نصب نرم افزار بر روی گوشی همراه خود و یا کامپیوتر و ورود به فضای نرم افزاری طراحی شده می توانند از انواع امکانات ردیابی آنلاین استفاده نمایند. نمایش موقعیت و مسیر حرکت خودرو بر روی نقشه، زمان توقف، سرعت خودرو، ورود و خروج به محدوده مجاز تعریف شده از جمله قابلیتهای ردیابی آنلاین بشمار می رود. همچنین امکان خاموش نمودن خودرو از راه دور توسط ارسال پیامک به جی پی اس خودرو در برخی مدلها وجود دارد.

انواع مدلهای تولید داخل جی پی اس خودرو دارای گارانتی و خدمات پس از فروش بوده و انواع خدمات را به مشتریان ارائه می دهند. در مدلهای وارداتی نیز ممکن است برخی انواع مدلها دارای خدمات پس از فروش و گارانتی بوده که از طریق شرکت عرضه کننده قابل استعلام خواهد بود.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
هرسوال یا نظری دارید برای ما بنویسید ، خوشحال میشیم صدای شمارو بشنویم و پاسخ بدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 27 = 32

 1. ایمن ردیاب

  تست متن تست متن تست متن تست متن

 2. ایمن ردیاب

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

 3. سعیددده

  تست کامنت اینجا