آشکار کننده سیگنال جی پی اس چیست و چگونه کار می‌کند؟

دستگاه آشکار کننده سیگنال جی پی اس

ردیاب‌ها در فیلم‌های پلیسی، به‌عنوان ابزاری برای جاسوسی شناخته می‌شوند؛ ولی همیشه این‌طور نیست. آن‌ها برای حفظ امنیت خودروها، بچه‌ها، سالمندان و حیوانات نیز کاربرد دارند. ولی همین وسیله‌های مفید گاهی برای مداخله در حریم شخصی شما به کار می‌روند. مثلا گاهی برخی افراد با انگیزه‌های مختلف، روی خودروی شما جی‌پی‌اس نصب می‌کنند و آرامش و حریم شخصی شما را زیر سوال می‌برند. در چنین مواردی دستگاه آشکار کننده سیگنال جی پی اس به کمک شما خواهد آمد و نقشه‌های افراد سو‌استفاده‌گر را خنثی می‌کند .اگر قصد دارید با این دستگاه بیشتر آشنا شوید، ادامه این مقاله که به بررسی ویژگی‌های آن پرداخته‌ایم را مطالعه کنید.

 آشکار کننده سیگنال جی پی اس چیست؟

افراد مختلف به بهانه‌های متفاوت اقدام به خرید جی پی اس می‌کنند. بعضی از افراد ردیاب را برای جاسوسی و سوءاستفاده به‌کار می‌برند. دستگاه آشکار کننده سیگنال جی پی اس در چنین مواردی و برای رو شدن دست این افراد استفاده می‌شود.

با استفاده از آشکار کننده سیگنال جی پی اس یا Signal detector می‌توانید امواج و سیگنال‌های مزاحم و مخفی که در اطراف شما وجود دارد را شناسایی کنید. این دستگاه حتی برای پیدا کردن دوربین‌ها و میکروفن‌های مخفی هم کاربرد دارد. این دستگاه سیگنال‌های الکترومغناطیسی مثل سیگنال‌های ردیاب‌ها و حتی فرستنده‌های رادیویی را هم تشخیص می‌دهند.

با استفاده از آشکارکننده سیگنال جی پی اس به‌راحتی ردیاب خودرو را پیدا کنید

تفاوت بین آشکار کننده سیگنال جی پی اس با دستگاه مختل کننده جی پی اس

بعضی‌ها دستگاه آشکار کننده سیگنال جی‌ پی اس را با مختل کننده جی پی اس خودرو اشتباه می‌گیرند. اما این دو دستگاه کاملا با یکدیگر متفاوت هستند. ضدردیاب‌ها یا همان مختل‌کننده‌ها در عملکرد ارسال سیگنال جی‌پی‌اس‌ها اختلال به‌وجود می‌آورند. اما آشکار کننده‌ها عملکرد متفاوتی دارند و محل ارسال سیگنال ردیاب موتور سیکلت یا خودرو را مشخص می‌کنند.

با استفاده از دستگاه آشکار کننده سیگنال جی پی اس می‌تواند ردیاب‌های پنهان شده در هر نقطه از وسیله نقلیه را پیدا کنید.

آشکار کننده سیگنال جی پی اس؛ دستگاهی برای پیدا کردن ردیاب‌های پنهان شده

آشکار کننده سیگنال جی پی اس چه ویژگی‌هایی دارد؟

اگر فردی قصد جاسوسی یا سوءاستفاده از شما را داشته باشد، یک ردیاب آهنربایی را به‌طور نامحسوس روی خودروی شما نصب می‌کند. ولی جای نگرانی خاصی وجود ندارد. شما با استفاده از آشکار کننده سیگنال جی پی اس به‌راحتی ردیاب را پیدا می‌کنید. این دستگاه ویژگی‌های برجسته‌ای دارد که در ادامه به‌طور مختصر آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

حمایت از حریم خصوصی با دستگاه آشکار کننده سیگنال

این روزها حمایت از حریم خصوصی افراد ارزش و اهمیت ویژه‌ای دارد. بنابراین چنین دستگاه‌هایی موارد کاربرد زیادی خواهند داشت. آشکار کننده سیگنال با استفاده از فناوری اسکن غیرفعال و مادون قرمز می‌تواند موارد زیر را تشخیص دهد و پیدا کند:

 • ردیاب موقعیت مکانی GPS
 • شنود تلفن
 • استراق سمع
 • دوربین‌های سیمی
 • شنود خودرو
 • دوربین‌های بی‌سیم
 • منابع تشعشع الکتریکی

با تشخیص به موقع دستگاه‌های جاسوسی و سیگنال ردیاب‌ها، می‌توانید از بروز مشکلات در آینده جلوگیری کنید. البته در بسیاری از مواقع، ردیاب فقط برای جاسوسی استفاده نمی‌شود. برای مثال، استفاده از ردیاب شخصی برای کودکان و سالمندان بیمار، به امنیت آن‌ها کمک خواهد کرد.

حمایت از حریم خصوصی با دستگاه آشکار کننده سیگنال

دستگاهی قدرتمند با طراحی ساده و متنوع

طراحی این دستگاه‌ها ساده است و شما به‌راحتی می‌توانید با آن‌ها کار کنید. آشکار کننده سیگنال در عین سادگی، قدرتمند است. به‌عنوان مثال، آشکار‌کننده سیگنال می‌تواند یک دستگاه شنود از راه دور را از فاصله حدودا 15 متری هم شناسایی می‌کند. این دستگاه امکان تشخیص فرکانس‌های مختلف رادیویی شنود از 1 مگاهرتز تا 8 گیگاهرتز را با دقت بالا، دارد. آشکار کننده سیگنال جی پی اس با حساسیت بالا و عملکرد سریع، به‌راحتی ردیاب مورد نظر شما را پیدا می‌کند و شما را از نگرانی درمی‌آورد.

دستگه آشکار کننده سیگنال جی پی اس؛ دستگاهی قدرتمند با طراحی ساده و متنوع

دستگاه آشکار کننده سیگنال جی پی اس سبک و بادوام است

وزن کم و اندازه کوچک دستگاه اجازه می‌دهد آن را به‌راحتی حمل کنید. این دستگاه به باتری داخلی مجهز است و همین باعث می‌شود وزن کمتری هم داشته باشد. بعد از شارژ کامل آشکار کننده سیگنال، حدود 30 ساعت از آن استفاده می‌کنید. البته مدت‌زمان استفاده، بستگی به حالت استفاده شما دارد.

دستگاه آشکار کننده سیگنال جی پی اس سبک و بادوام است

دستگاه آشکار کننده سیگنال جی پی اس چگونه کار می‌کند؟

 • برای استفاده از دستگاه آشکار کننده سیگنال جی پی اس باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:
 • قبل از استفاده از دستگاه، به‌طور کامل آن را شارژ کنید. در این‌صورت هر لحظه نگران خاموش شدن دستگاه نخواهید بود.
 • آشکار ساز را روشن کنید، آنتن آن را بیرون بیاورید.
 • چراغ دستگاه به رنگ سبز درمی‌آید. همین نشان می‌دهد که وسیله شما به‌درستی کار می‌کند.
 • در برخی آشکارسازها، در این مرحله باید میزان حساسیت دستگاه را تنظیم کنید.
 • حالا به آرامی اطراف خودرو شروع به قدم زدن کنید.
 • هر وقت دستگاه سیگنال مشکوکی را تشخیص دهد، شروع به لرزیدن می‌کند یا با صدایی شبیه وزوز شما را مطلع می‌کند.
 • برخی از ردیاب‌ها، فقط در هنگام حرکت خودرو کار می‌کنند. بنابراین برای دریافت سیگنال این دسته از ردیاب‌ها باید وسیله نقلیه در حال حرکت باشد. بنابراین می‌توانید از فرد دیگری بخواهید با خودرو به آرامی حرکت کند تا شما بتوانید جی‌پی‌اس مخفی را پیدا کنید.
 • اگر یک ردیاب مخفی داخل یا خارج خودروی شما وجود داشته باشد، با استفاده از این روش پیدا می‌شود.

آشکار کننده سیگنال جی پی اس؛ دستگاهی برای یافتن ردیاب مخفی داخل یا خارج خودرو 

نکاتی که هنگام استفاده از آشکار کننده سیگنال جی پی اس باید بدانید

بهتر است قبل از استفاده از آشکار کننده، این نکته‌ها را بدانید و رعایت کنید:

 • قبل از استفاده از آشکار کننده سیگنال جی پی اس بهتر است دستگاه‌هایی مثل موبایل، بلوتوث، وای‌فای، روترها یا هات‌اسپات اطراف خود را خاموش کنید.
 • اگر برای شما امکان دارد، خودروی خود را به یک منطقه خلوت و باز ببرید. جایی که سیمی بالای سر یا عابران پیاده اطراف شما وجود نداشته باشند.
 • بعد از روشن کردن آشکار کننده، حدود 15 تا 20 دقیقه به‌آرامی و در دایره‌های بزرگ شروع به حرکت کنید. در این‌صورت دستگاه، راحت‌تر و دقیق‌تر می‌تواند جی‌پی‌اس مخفی را پیدا کند.
 • بعضی از ردیاب‌ها داخل کاپوت خودرو قرار می‌گیرند. اگر به‌راحتی نمی‌توانید به این مکان‌ها دسترسی داشته باشید، بهتر است نزد تعمیرکار بروید.
 • اگر به هر دلیلی نسبت به جی‌پی‌اس پیدا شده مشکوک شدید، حتما با پلیس تماس بگیرید.

رعایت این نکته‌ها باعث می‌شود ردیاب مخفی شده را راحت‌تر پیدا کنید و جلوی مسائل و مشکلات احتمالی را بگیرید.

آشکار کننده سیگنال جی پی اس؛ دستگاهی برای جلوگیری از سرقت ماشین 

پیدا کردن ردیاب مخفی خودرو با استفاده از آشکار کننده سیگنال جی پی اس

ردیاب‌ها موارد استفاده زیادی دارند. مثلا برای محافظت از خودرو، روی آن نصب می‌شوند و اطلاعات دقیق اتومبیل را برای شما ارسال می‌کنند. اما بعضی اوقات از این وسیله کاربردی سوءاستفاده می‌شود. ممکن است برخی برای دزدیدن اتومبیل شما یا به‌دست آوردن اطلاعات در مورد شما، روی آن به‌طور مخفیانه جی‌پس‌اس نصب کنند.

در چنین مواقعی دستگاه آشکار کننده سیگنال جی پی اس به کار شما می‌آید. این دستگاه کمک می‌کند ردیاب مخفی را پیدا کرده و از خودرو خارج کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع ردیاب و همین‌طور دستگاه آشکار کننده سیگنال می‌توانید با شماره 02144420001 تماس بگیرید.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
هرسوال یا نظری دارید برای ما بنویسید ، خوشحال میشیم صدای شمارو بشنویم و پاسخ بدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

97 − 90 =