منتشر شده در

چگونه ماشین دزدیده شده را پیدا کنیم؟ (۶ نکته کاربردی)

چگونه ماشین دزدیده شده را پیدا کنیم؟ (6 نکته کاربردی)
چگونه ماشین دزدیده شده را پیدا کنیم؟ (۶ نکته کاربردی)
به این مطلب امتیاز دهید!

چگونه ماشین دزدیده شده را پیدا کنیم؟

چگونه ماشین دزدیده شده را پیدا کنیم  یکی از سوال های مهم فرد مال باخته هست، در اینجا به چند مورد از موارد مهم در یافتن خودرو به سرقت رفته اشاره میکنیم.

قدم اول پیدا کردن ماشین دزدیده شده

۱_در اولین اقدام فرد موظف به تماس یا اطلاع حضوری به پلیس برای یافتن خودروی مسروقه میباشد که با پر کردن فرمی از مشخصات خودرو و در دست داشتن مدارک صورت می گیرد اما چند نکته قابل تامل در مورد اقدام سریع و به موقع به پلیس این است که  در اولین فرصت اگه سارق با خودرو سرقتی جرمی مرتکب شود در صورت عدم گزارش به پلیس، این تخلف به نام مالک خودرو ثبت شده و باعث دردسر برای مالک اصلی خودرو میشود. و مورد بعد اینکه مدارک خودرو را به هیچ عنوان در داخل آن نگهداری نکنیم زیرا اگر خودرو مسروقه همراه با مدارک باشد، برای اثبات ادعا و جستجوی آن بسیار مشکل ایجاد میشود.

در پست مراحل پیگیری سرقت خودرو مفصل توضیح دادیم.

دومین فعالیت برای پیدا کردن ماشین به سرقت رفته

ردیاب خودرو : بهترین راهکار برای سوال چگونه ماشین دزدیده شده را پیدا کنیم

۲_دومین اقدام کاربردی که باعث جلوگیری از سرقت خودرو میشود، مجهز بودن آن به ردیاب است و در این مورد لازم به ذکر است که این روزها با افزایش سرقت خودرو که داری محدوده جغرافیایی هم نیست و حتی در کشور های پیشرفته ای هم چون آمریکا هم آمار بالایی دارد گزارش سرقت خوردو افزایش یافته اما شرکت جنرال با نصب ردیاب بر روی خودرو ها باعث برگشت ۹۵ درصدی خودروهای سرقتی شده است، شرکت ایمن ردیاب در زمینه خرید و فروش ردیاب خودرو (جی پی اس ماشین) فعالیت میکند و یکی از بهترین شرکت های این حوزه میباشد.

در این زمینه لازم به ذکر است که ردیاب ها کاربردی تر از قفل فرمان و دزدگیر و…هستند و امروزه ردیاب هایی در بازار یافت میشود که در صورت عدم حضور شما با باز شدن درب ها یا روشن شدن موتور خودرو برای شما پیامی ارسال می کنند که شما می توانید موتور ماشین را خاموش کرده و از سرقت آن جلوگیری کنید و یا با بررسی موقعیت خودرو و گزارش آن به پلیس آگاهی، به راحتی می توانید آن را پیدا و باز پس گیرید.

سومین اقدام

دوربین مدار بسته: راهکاری برای پیداکردن ماشین دزدیده شده

۳_در سومین اقدام برای پیدا کردن خودرو مسروقه میتوان از دوربین های کار گذاشته شده در اطراف آن محل استفاده کرد زیرا در بیشتر مواقع سارقین خودرو سابقه دار بوده و با دارا بودن تصویر چهره سارق از طریق دوربین و قرار دادن آن به پلیس آگاهی به پیدا کردن خودرو خود کمک قابل توجهی کرد. تعداد قابل توجهی از سرقت ها به کمک پیگیری از دوربین های مداربسته منجر به دستگیری سارق شده است.

چهارمین

۴_در چهارمین مورد از پیدا کردن خودرو سرقت شده می توان به اوراقی ها و مالخران خودرو اشاره کرد که در بیشتر مواقع خودرو سرقتی و یا وسایل به سرقت رفته از خودرو را خریداری میکنند که با دارا بودن شماره قطعات و نمره سند که برای برخی قطعات خودرو درج میشود می توان آن را پیدا کرد.

پنجمین

۵_در پنجمین مورد از راه‌ های پیدا کردن خودروی مسروقه می توان به سامانه همیاب ۲۴ که تحت نظر معاونت اجتماعی و پیگیری قوه قضاییه است مراجعه کرد.

ششمین

۶_در ششمین اقدام برای پیدا کردن خودرو به سرقت رفته می توان به این مورد اشاره کرد که سارقان بعد از سرقت خودرو می توانند آن را با مدارک خودرویی که از قبل دست دوم خریده اند بفروشند با سند نمره کردن به این صورت که قطعاتی از ماشین مانند شاسی،  تنه و…را با ماشین اوراق عوض کرده و برای فروش می گذارند و جالب اینکه حتی بنگاه های معاملات ماشین هم این عمل را متوجه نمی شود ولی با مراجعه فرد خریدارنده به مراکز تعویض پلاک این مورد تشخیص داده شده و خودرو را می توان یافت.

آیا شما رهکاری برای جواب یه سوال << چگونه ماشین دزدیده شده را پیدا کنیم >> دارید ؟

اگر جوابی دارید خوشحال میشیم در بخش کامنت ها برامون بنویسید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *