s.o.s چیست و چگونه درخواست s.o.s کنیم؟

s.o.s چیست

اگر برای ماشین خود، جدید‌ترین ردیاب را خریده باشید دکمه‌ای به نام s.o.s را روی آن مشاهده کرده‌اید. دکمه s.o.s یا دکمه اضطراری در واقع ناجی شما، در شرایط و موقعیت‌های سخت است؛ به خصوص زمانیکه امکان استفاده از موبایل را ندارید. اگر می‌خواهید بدانید s.o.s چیست و چگونه درخواست s.o.s کنیم در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

معنای s.o.s چیست و چه کاربردی دارد؟

SOS یک کد ترکیبی مورس بوده که در سطح بین المللی از آن استفاده شده و به معنای درخواست کمک و هشدار اضطراری است. در حال حاضر مخفف s.o.s، از کاربردی‌ترین کلمات کوتاه برای درخواست کمک در هنگام بروز هر نوع حادثه‌ای است. اگرچه SOS به طور رسمی، به عنوان یک کد مورس شناخته شده و مخفف واژه‌ای نیست اما در اذهان عمومی به عنوان مخفف Save Our Souls یا Save Our Ship شناخته می‌شود. کد s.o.s از ابتدای سال 1905، تا جنگ جهانی دوم و حتی بعد از جنگ نیز کاربرد‌های فراوانی داشته و در موقعیت‌های مختلف برای اعلام کمک و شرایط اضطراری استفاده شده است. در حال حاضر یکی از کاربرد‌های دکمه کد مورس s.o.s، استفاده از آن در انواع ردیاب است.

دکمه s.o.s چیست

آشنایی با سیستم ردیاب چندکاره خودرو و قابلیت‌های آن

در اغلب اوقات افراد در هنگام خرید ردیاب، تنها به قیمت توجه کرده و به سایر ویژگی‌های آن اهمیتی نمی‌دهند. این در حالیست که توجه به امکانات ردیاب، بسیار مهم‌تر از هر فاکتور دیگری است. ردیاب خودرو، وظیفه محافظت و بالا‌بردن ایمنی دستگاه را دارد. پس هرچه امکانات و خدمات بیشتری ارائه دهد، کار نظارت و کنترل خودرو هم به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد.

ردیاب یک دستگاه الکترونیکی کوچک بوده، که با سیمکارت فعال شده و به منظور حفظ امنیت و پیدا کردن وسیله نقلیه در قسمتی از آن، مخفیانه نصب می‌شود. بعد از نصب ردیاب روی خودرو، تمام مسیر‌های رفت و آمد وسیله نقلیه ضبط شده و برای کاربر ارسال می‌‌شود. پس ردیاب می‌تواند، اطلاعات لحظه به لحظه‌ای از مکان خودرو به راننده بدهد.

مکانیزم عملکرد ردیاب، به دو بخش جی پی اس و سیمکارت تقسیم می‌شود. GPS وظیفه دریافت اطلاعات مکانی، آدرس و جهت حرکت را دارد و آن را به سرعت به سیمکارت انتقال می‌دهد. سیمکارت نیز اطلاعات را به صورت پیامک یا اینترنتی به اپلیکیشن ارسال می‌کند.

ردیاب‌ها انواع گوناگونی داشته و بسته به ویژگی و قابلیت‌هایی که دارند، در قیمت‌‌های متفاوتی ارائه می‌شوند. در ادامه شما را با انواع کاربرد و قابلیت‌هایی که ردیاب‌ها دارند آشنا می‌کنیم:

 • آگاهی از روشن شدن یا حرکت وسیله نقلیه
 • اطلاع از تصادف و ضربه خوردن وسیله نقلیه
 • قابلیت مشاهده میزان سوخت خودرو
 • امکان شنود در داخل کابین ماشین با میکروفن داخل ردیاب
 • امکان مشاهده وسیله نقلیه روی نقشه
 • مشخص شدن موقعیت دقیق مکانی وسیله نقلیه
 • باز و بسته شدن درب خودرو با کمک ردیاب

اما شاید مهم‌ترین قابلیت ردیاب‌های چندکاره، به ارسال کمک های اضطراری و دکمه s.o.s برگردد. زمانی را تصور کنید که در وسیله نقلیه، دچار یک مشکل اساسی شده و در یک موقعیت خطرناک گیر افتاده‌اید. در چنین شرایطی که حتی دسترسی به گوشی موبایل خود ندارید، تنها دکمه s.o.s اضطراری ردیاب است که به کمک شما خواهد آمد. در ادامه بیشتر در مورد دکمه s.o.s ردیاب صحبت می‌کنیم.

دکمه sos در گوشی چیست

دکمه s.o.s در ردیاب خودرو چگونه کار می‌کند؟

شاید یکی از مهم‌ترین امکانات ردیاب و gps ماشین، دکمه s.o.s آن است. اما دکمه s.o.s ردیاب خودرو چیست و چگونه کار می‌کند؟ دکمه sos ردیاب که به حالت اضطراری نیز شناخته می‎‌شود، زمانی به کمک راننده خودرو می‌آید که فرد در یک وضعیت سخت قرار گرفته و می‌خواهد به سرعت دیگران را از موقعیت خویش آگاه کند؛ اما شرایط به گونه‌ای پیش رفته که ایشان، حتی به گوشی موبایل هم دسترسی ندارد.

در چنین شرایطی راننده خودرو باید دکمه s.o.s ردیاب را در بخشی از ماشین و نزدیک به خود متصل کرده، تا در شرایط اضطراری دکمه را فشار دهد. پس از فشردن دکمه، ردیاب خودرو با استفاده از روش‌های گفته شده، وضعیت اضطراری راننده را به افرادی که شماره آن‌ها، از قبل در ردیاب ثبت شده ارسال خواهد کرد. نوع اطلاع رسانی دکمه‌های s.o.s به افراد، متفاوت بوده اما اغلب وضعیت راننده، از یکی از روش‌های زیر به اطلاع دیگران خواهد رسید:

 1. اعلام وضعیت راننده از طریق ارسال پیامک
 2. اعلام وضعیت راننده از طریق ارسال پیامک و فرستادن موقعیت دقیق
 3. اعلام وضعیت راننده از طریق ارسال پیامک و تماس اضطراری با گیرنده

دکمه SOS

 

دوچرخه و موتورسواری ایمن با دکمه اضطراری ردیاب

علاوه‌بر ماشین‌های سواری، شما می‌توانید از ردیاب دارای دکمه اضطراری، برای دوچرخه و موتور سیکلت هم استفاده کنید. باید قبول کرد که دارندگان موتور و دوچرخه، بیش از مالکان خودرو در معرض حوادثی چون زورگیری و سرقت قرار دارند.

پس اگر به دنبال راهی هستید، تا میزان امنیت خود در هنگام استفاده از دوچرخه و موتور سیکلت بالا ببرید، برای خرید ردیاب اقدام کنید. با خرید ردیاب در صورت بروز هر اتفاق ناخوشایندی در حین دوچرخه یا موتورسواری، فقط با فشردن دکمه اضطراری (SOS)، نزدیکان خود را از موقعیتی که دارید اگاه خواهید کرد.

تضمین امنیت اعضای خانواده با ردیاب شخصی

متاسفانه این روز‌ها، آمار گمشده‌ها و افراد مفقودی که اکثر آن‌ها را سالمندان و کودکان تشکیل می‌دهند افزایش یافته است. پس اگر نگران وضعیت سالمندان بیمار یا کودکان خود بوده و امکان مراقبت 24 ساعته از آن‌ها را ندارید، با خرید ردیاب شخصی خیال خود را آسوده خواهید کرد. استفاده راحت از دکمه s.o.s ردیاب، به شما امکان می‌دهد در شرایط اضطراری، در کمترین زمان ممکن به موقعیت مکانی خانواده خود دسترسی پیدا کنید.

معرفی بهترین ردیاب‌های چندکاره مجهز به دکمه s.o.s

حالا که با ردیاب‌های چندکاره و قابلیت دکمه s.o.s آشنا شدید، بدون شک به فکر خرید ردیابی مناسب برای وسیله نقلیه خود هستید. در ادامه این مقاله قصد داریم، شما را با چند نوع ردیاب چندکاره مجهز به دکمه s.o.s آشنا کنیم:

ردیاب خودرو مدل GM250؛ بهترین راه برای جلوگیری از سرقت خودرو

در طی چند سال اخیر، آمار سرقت خودرو در ایران به شدت افزایش یافته و هیچ تضمینی وجود ندارد که خودرو ما، روزی در آمار سرقت‌ها نباشد. پس قبل از اینکه خودرو به سرقت رفته و دستتان از آن کوتاه شود، باید به فکر امنیت آن باشید. به فکر خرید ردیاب چندکاره هستید؟ پیشنهاد ما به شما ردیاب خودرو مدل GM250 بوده، که با مشخصات فنی و مزایای بی‌شماری که دارد به انتخاب اول بسیاری از مالکان خودرو تبدیل شده است. در ادامه به برخی از این ویژگی و مزایا اشاره می‌کنیم:

 1. مجهز به دکمه o.s و اعلام خطر
 2. دارای میکروفن داخلی برای شنود با کیفیت عالی
 3. دارای آنتن داخلی بدون نیاز به سیم‌کشی
 4. ساخته شده از متریال عالی و با کیفیت
 5. امکان خاموش کردن خودرو در هر نقطه از جهان
 6. هشدار به راننده در صورت باز بودن درب خودرو
 7. SMS، GPRS، GSM و ۶۵ ماهواره مخابراتی جی پی اس و…

موارد گفته شده تنها برخی از مزایا و ویژگی‌های این ردیاب بودند؛ قطعات به کار رفته در ردیاب GM250، روسی بوده و در تایوان ساخته شده اما با این وجود، قیمت ردیاب GM250 بسیار مقرون به صرفه است. بعد از معرفی بهترین ردیاب خودرو، شاید به فکر افتاده باشید که برای اعضای خانواده و حتی برخی از کارمندان خود، ردیاب شخصی بدون نصب تهیه کنید. پس در ادامه مقاله با ایمن ردیاب همراه باشید، تا به معرفی پرطرفدار‌ترین ردیاب شخصی بپردازیم.

ردیاب شخصی افراد مدل GM100؛ محافظ کودکان و سالمندان!

با وجود مشغله‌های فراوان نمی‌توانید، فرزندتان را هر روز به مدرسه برسانید؟ والدین سالمندی دارید که نمی‌توانید، هر روز از آن‌ها مراقبت کنید؟ به دنبال وسیله‌ای هستید که با آن، امور روزانه کارمندان خود را در هنگام ماموریت کنترل کنید؟ پس به ردیاب شخصی GM100، نیاز خواهید داشت. در ادامه به معرفی برخی از مشخصات فنی ردیاب شخصی GM100 می‌پردازیم:

 1. امکان شنود صدا از محیط اطراف با بهترین کیفیت ممکن
 2. قابلیت نصب دائم در خودرو
 3. امکان نگهداری شارژ برای 24 تا 48 ساعت
 4. بدون نیاز به آنتن، چراغ، صدا و سیم کشی
 5. مجهز به دکمه sos و اضطراری

ردیاب شخصی GM100، با ابعاد 3 سانتی‌متر در 3 سانتی‌متر، کوچک‌ترین ردیاب در دنیا شناخته می‌شود. همچنین با وجود جی پی اس مگنتی کوچک و آهن‌ربای پرقدرت، GM100 حتی برای خودرو نیز مناسب بوده و به راحتی در زیر آن نصب می‌شود.  

s.o.s چیست

معرفی کوچک‌ترین دستگاه شنود و ردیاب مخفی جیبی

نگران امنیت کودکان خود هستید، یا بیماری دارید که با فراموشی و آلزایمر دست و پنجه نرم می‌کند؟ نگران نباشید، سفارش ردیاب کوچک مخفی جیبی با شنود مدل GM110 خیال شما را آسوده خواهد کرد. ردیاب GM110 از کوچک‌ترین جی پی اس‌های مخفی در ایران بوده و اندازه آن 41.8 * 4.5 * 4.5 سانتی‌متر است. در ادامه به برخی از امکانات و مزایای ردیاب GM110 اشاره می‌کنیم:

 • مجهز به دکمه اضطراری و وضعیت sos
 • مجهز به سیستم ثبت اطلاعات به مدت سه سال
 • امکان شنود صدا با بهترین کیفیت ممکن از محیط اطراف
 • ضد آب، ضد ضربه و مقاوم در برابر گرد و خاک
 • دارای دفترچه راهنمای فارسی

اندازه و وزن ردیاب شخصی بدون نصب GM110، به کاربر امکان می‌دهد از این دستگاه استفاده‌های متنوعی داشته باشد. ردیابی پرسنل و کارمندان در حین ماموریت، مراقبت از والدین آلزایمری و ردیابی و کنترل خودرو للز راه دور، از مزایا و کاربرد‌های این دستگاه هستند.

خرید انواع ردیاب‌های کوچک و مجهز به دکمه s.o.s از ایمن رهیاب

در این مقاله سعی کردیم، شما را با انواع ردیاب‌های مجهز به دکمه s.o.s آشنا کنیم. ردیاب‌های مجهز به دکمه SOS در شرایط اضطراری، به کمک شما آمده و موقعیتتان را در کمترین زمان به نزدیکانتان اعلام خواهد کرد. برای خرید ردیاب‌های با کیفیت و اصل، باید به یک فروشگاه معتبر مراجعه کنید.

پیشنهاد ما به شما فروشگاه ایمن ردیاب است، که از بزرگ‌ترین شرکت‌های وارداتی در حوزه ردیاب‌های خودرو و شخصی است. برای خریدن ردیاب، استعلام قیمت و دریافت مشاوره از طریق شماره ۰۲۱۴۴۴۲۰۰۰۱ با مشاوران ایمن رهیاب در ارتباط باشید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما عزیزان هستند.

این محتوا برای شما چقدر ارزشمند بود؟
هرسوال یا نظری دارید برای ما بنویسید ، خوشحال میشیم صدای شمارو بشنویم و پاسخ بدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

67 − = 61