منتشر شده در

جی پی اس خودرو و ردیاب جی پی اس GPS

جی پی اس خودرو و ردیاب جی پی اس GPS
به این مطلب امتیاز دهید!

با ظهور دنیای مدرن و استفاده از پیشرفت‌های شگرف علم در کاربردهای مختلف زندگی، زندگی انسان‌ها به‌طور کامل تحت تأثیر این فرآیند جذاب و درعین‌حال کمک‌کننده قرار گرفته است. یکی از این پیشرفت‌ها، پیشرفت در فنّاوری‌های ردیابی و استفاده از امواج فراصوت است که نمونه بارز آن سیستم ردیاب جی‌پی‌اس و کاربردهای آن در ردیابی است. دستگاه‌های ردیابی جی‌پی‌اس، عموماً یک دستگاه الکترونیکی است که به یک وسیله یا شخص در حال حرکت وصل می‌شود و با استفاده از سیستم تعیین موقعیت جهانی (GPS)، موقعیت دقیق شخص یا وسیله تعیین می‌شود. استفاده از جی‌پی‌اس خودرو در حال حاضر با توجه به فراگیر شدن تکنولوژی بسیار راحت شده و اغلب افراد جامعه می‌توانند از آن استفاده کنند.

یکی از نمونه‌های بسیار پرکاربرد و معروف جی پی اس خودرو ، استفاده از آن برای پیگیری روند حرکتی افراد سالمند و افراد مبتلا به آلزایمر است. در این حالت دستگاه جی‌پی‌اس به شخص مورد نظر وصل شده و با توجه به گزارش‌های صادر شده از دستگاه، موقعیت شخص تعیین می‌شود. ردیاب‌های جی‌پی‌اس نمونه‌های مختلفی دارند که هر کدام با توجه به نوع استفاده از آن در بخش‌های مختلف کاربرد دارند.

استفاده شخصی از ردیاب جی‌پی‌اس

  • اجرای قانون: در این حالت به مچ دست یا مچ پای فرد مظنون یک ردیاب جی‌پی‌اس که معمولاً یک نشانگر دارد وصل می­شود.
  • کنترل مسابقه: در برخی از رشته‌ها برای در نظر گرفتن فعالیت ورزشکاران و همچنین کنترل مسیر حرکتی ورزشکاران از ردیاب جی‌پی‌اس استفاده می‌شود.
  • جاسوسی/ نظارت: در این حالت از ردیاب جی‌پی‌اس برای کنترل برخی افراد استفاده می‌شود.
  • کنترل سالمندان و افراد آسیب‌پذیر
  • کنترل سرعت خودروهای عمومی: در این حالت از ردیاب جی‌پی‌اس برای در نظر گرفتن خودروهای عمومی و تخطی آنها از قوانین استفاده می‌شود.

موارد استفاده از ردیاب و جی‌پی‌اس خودرو بسیار وسیع بوده و حتی می‌توان از آنها برای کنترل خودروی کارمندان و کنترل ورزشکاران ماجراجو استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *